ביטוח נסיעות – אל תרדו לסיני בלעדיו

בחופי סיני אפשר לשמוע לא מעט קריאות בסגנון "בשביל מה צריך ביטוח נסיעות", או "זה מש קרוב, מקסימום חוזרים צ'יק צ'ק ליוספטל באילת והכל בסדר".

אבל האמת היא שזה לא ממש לא נכון וממש לא הכל בסדר.

חשבו על תרחיש שבו אתם בטיול של יום לאזור סנטה קתרינה, על דרכיה המשובשות והמפותלות, הנחתם רגל במקום לא נכון ופתאום, מעשה שטן, הרגל התעקמה, נשבה ואתם לא יכולים לזוז.

עכשיו כבר ברור שהחופשה שלכם נגמרה אבל איך אתם בדיוק "חוזרים צ'יק צ'ק ליוספטל באילת" כדי לטפל בזה? אפילו לרדת מההר עלול לקחת יום שלם עם רגל שבורה.

בואו נבהיר משהו – סיני היא חו"ל לכל דבר ועניין. נכון, היא קרובה מאוד, זולה מאוד, אין טיסה ובסך הכל צריך לחצות איזה מסוף קטן ואנחנו בעולם אחר. אבל מרגע שחציתם אותו, אתם בחו"ל ולכן חלים עליכם כל הכללים של חופשה בחו"ל – כסף של חו"ל, מנטליות של חו"ל, התנהגות כמו בחו"ל וכן גם ביטוח חול, כי הביטוח של הארץ לא תופס אם אתם חולים או פצועים ולכן צריך להתארגן עם ביטוח רפואי שכן יהיה תקף. לכן עושים ביטוח נסיעות לפני כל נסיעה לחו"ל, וסיני אינה שונה במקרה הזה.

 

איך יודעים איזה ביטוח נסיעות לעשות?

ביטוח נסיעות לסיני אינו שונה, בגדול, מכל ביטוח נסיעות שאתם עורכים עבור חופשה בכל מדינה אחרת. אולם, משום ריבוי האפשריות והפעילויות המוצעות בסיני חשוב לדעת להתאים את הביטוח ליעד ומטרת הנסיעה. למשל, אם אתם מבקשים לצלול בחופי סיני (מומלץ!) עליכם להתארגן מראש עם ביטוח צלילה מתאים שיכסה את הסכנות האפשריות בצלילה. הוא הדין גם עם ספורט אתגרי (וכזה לא חסר בסיני) ופעילות אקסטרים. לא נעים ליפול על התחת מגלשן רוח, לחטוף מכה שמצריכה טיפול ואז לגלות שהביטוח שלכם כלל לא מכסה את הפעילות שעשיתם ולכן תיאלצו לשלם מחיר מלא על הטיפול.

גם אם אתם סובלים מבעיה רפואית כרונית או נוטלים תרופות באופן קבוע, יש לכך השפעה על הפוליסה. ביטוח נסיעות לאנשים עם בעיות רפואיות הוא אפשרי בהחלט אולם יש ליידע מראש את חברת הביטוח על כך ולשלם את התוספת הדרושה כדי לנסוע בראש שקט. גם נשים בהריון הן אוכלוסייה בסיכון גבוה יותר ולכן גם עליהן חלות הגבלות מסוימות והן צריכות לרכוש הרחבה לביטוח הבסיסי.

בקיצור, שימו לב לפוליסה, למה היא כוללת ומה מבטיחה לכם חברת הביטוח. ביטוח הראל לדוגמה יהיה שונה מעט מביטוח מגדל או ביטוח פספורט, ועליכם לבחור את מה שמתאים לכם ובעיקר, מה שמתאים ליעד ומטרת הנסיעה.

 

ביטוח נסיעות – לא רק ביטוח רפואי

מעבר לעניינים הלא נעימים של מחלה או פציעה, ביטוח נסיעות מיועד גם למקרים של כיסוי במקרה של אובדן או גניבת ציוד. הכבודה שלכם יקרה ללבכם מן הסתם ובכלל נדרשת לצורך שהיה נעימה בחופשה, ולכן יש חשיבות גם לבטח אותה. כל מי שהיה בסיני מכיר את המראה של מוניות גדולות עם עשרות מזוודות קשורות על הגג בחבל שידע ימים יפים יותר. לא נעים להגיע לחוף ולגלות שהתיק שלך נפל בדרך, וכדאי לפחות שמה שהיה בתוכו יהיה מכוסה מבחינה כספית. גם למקרים של ביטול נסיעה או קיצורה יש התייחסות בביטוח נסיעות, ואם יש סיכוי שדבר כזה יקרה, ממש כדאי לא לוותר על ההרחבה הזו.

בקיצור, גם אם אתם סופר מסודרים ומתוקתקים ודאגתם לכל מה שצריך מראש, בכל נסיעה יש דברים שעלולים להשתבש הגם שלא באשמתכם. העלות של ביטוח נסיעות כל כך זניחה ביחס לעלות הנסיעה כולה שפשוט חבל לקחת את הסיכון ולא לערוך אחד. כן, גם בסיני. לכן, טוב תעשו אם רגע לפני שאתם יוצאים מהבית (כי מתוך סיני זה לא אפשרי) תערכו לעצמכם ביטוח נסיעות המתאים למטרת הנסיעה כדי שתוכלו לנסוע ולישון בראש שקט ובלי דאגות מיותרות.

 

משפחה מבוטחת

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google
באותו נושא