6 סיבות לסתימות קשות באסלה בבית

סתימות באסלה אינן נעימות וגורמות לאי נוחות ולריחות רעים בבית. כדי להימנע מהן צריך לדעת קודם כל מה הגורמים שהביאו לסתימות. המאמר יפרט 6 סיבות לסתימות קשות באסלה.

 

1 – מוצרי היגיינה וחומרים שאינם מתכלים

לא כל דבר מדיחים בשירותים כיוון שהוא עלול להיתקע ולסתום את האסלה ואף לגרום להצפת הביוב בבית. מוצרי היגיינה כמו: חיתולים, תחבושות היגייניות או תחתוניות, טמפונים, מגבונים לחים וכד' לא מתפרקים במים ולכן עלולים לגרום לסתימה רצינית. בנוסף, שמנים, שאריות מזון ואבנית מצטברים על דפנות האסלה וגורמים לסתימה.

 

2 – סתימה אצל השכנים

בבניינים משותפים סתימה בשירותים אצל השכנים יכולה להסתיים בהצפת הביוב אצלכם ובמקרה הטוב בריח רע בשל שימוש לא נכון בהם. צינור הביוב מעביר את מי השופכין למערכת הביוב העירונית וגם שם עלולה להיות סתימה כתוצאה מגוף זר המונע את הזרימה של המים וסינונם.

 

3 – ליקויים בבניין

בשל התיישנות בבניינים רבים נגרמת סתימה בשירותים, בכיורים או בביוב. בנוסף עלולים להיות ליקויים בצנרת גם במבנים חדשים. הפתרון בבתים ישנים הוא שיפוץ של מערכת הצינורות ובבתים חדשים ניתן לתבוע את האחריות ולהזמין אינסטלטור מהחברה המשכנת.

 

4 – סתימה משיער

שיער מצטבר באופן טבעי בכיור ובחור המקלחת, אך ישנם גם לא מעט אנשים המשליכים שיער לאסלה לאחר שניקו את מברשת השיער, מה שעלול לגרום לסתימה.

 

5 – מדיחים את הסתימה וגורמים להצפה

בבתים בהם יש סתימה באסלה מנסים להדיח את המים שוב ושוב. ההדחה החוזרת ונשנית גורמת לעליית המים והלכלוך עד לכדי הצפת השירותים.

 

6 – צמיחת שורשים מביאה לסתימה

ישנם אזורים בהם צומחים עצים עם שורשים עבים ומסועפים. השורשים הללו מגיעים לצנרת וחוסמים את מעבר מי השופכין שעולים בחזרה באסלה וסותמים את השירותים. במצבים אלו יש לפנות לעירייה במידה ואלו עצים מחוץ לשטח הבית על מנת שישלחו מומחים לכרות את השורשים.

 

מה צריך לעשות כשיש סתימה בשירותים?

סתימה קלה הגורמת למים מעט לעלות בשירותים, ניתן לנסות ולשחרר בעזרת פומפה. חשוב לא לדחוף לאסלה חומרים שונים או חפצים שלדעתכם יפתחו את הסתימה, כי הם רק יכולים להזיק לצנרת. לא מצליחים? הסתימות חוזרות ונשנות? הזמינו אינסטלטור מאזור מגוריכם כדי לאבחן מה גורם לסתימות, לאתר את מקורה ולטפל בבעיה. חשוב שהאינסטלטור יהיה מהאזור על מנת שיגיע ברגע שהביוב עולה בין אם זהו אינסטלטור בבאר שבע ובין אם האינסטלטור מיישוב אחר. במידה וישנה הצפה כתוצאה מהסתימה נקו היטב וגרפו את המים עד להגעתו של האינסטלטור כדי שיוכל לעבוד במקום יבש. האינסטלטור יגיע בכל שעה אך גם יגבה תשלום בהתאם לשעה, לחג או לשבת ולכן רצוי לקבוע את הגעתו כשאין דחיפות לטיפול בסתימה. לסיכום, הימנעו מהשלכת פסולת שאינה יורדת במים וזרקו אותה בפח.

שירותים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא