6 טיפים לחסכון בחשמל

חשבון החשמל שלנו יכול לשבור שיאים בתקופת הקיץ כאשר המזגנים עובדים ללא הפסקה, ובחורף כאשר יש לחמם את המים ולהדליק את הדוד החשמלי.

על מנת לחסוך בחשבון החשמל – קבלו 6 טיפים.

 

1 – מוצרים חשמליים חסכוניים

לכל מכשיר חשמלי אותו רוכשים יש דירוג המבטא את תפוקת האנרגיה שלו. כלומר, עד כמה הוא חסכוני. לדוגמה, מכשירים בדירוג G אינם חסכניים ומכשירים בדירוג A יכולים לחסוך חשמל באופן משמעותי. גם שעות ההפעלה שלהם חשובות לחיסכון. מכונת כביסה או תנור הפועלים בערב, צורכים פחות חשמל. בשעות הצהרים צריכת החשמל גבוהה מאוד בעיקר בחודשי הקיץ.

 

2 – פעילות המזגנים

המזגן יעיל יותר מבחינה חסכונית כאשר מפעילים אותו על 24 מעלות. חשוב לדעת שהפעלתו ביחד עם קומקום חשמלי באותו החדר יכולה להפחית את עוצמתו. בנוסף, יש לנקות את הפילטרים שלו לעיתים קרובות על מנת שיעבוד באופן יעיל. יש לכבות אותו כאשר אין איש בחדר בדיוק כפי שמכבים את החשמל על מנת לחסוך באנרגיה. גם התקנת חשמל תלת פאזי למזגן יועיל לחיסכון בחשמל. לשם כך ניתן להיעזר בחשמלאי מוסמך בין אם זהו חשמלאי בבאר שבע ובין אם באזור אחר בארץ.

 

3 – חיסכון חשמל במטבח

אחד המכשירים בזבזני החשמל בבית הוא הקומקום החשמלי. על מנת לחסוך חשוב למלא אותו רק על פי הצורך ולא עד סופו. חוץ ממנו ומהמזגן, גם המקרר צורך הרבה אנרגיה. ניתן למזער זאת כאשר ממקמים אותו באופן נבון. ההמלצה היא לא למקמו ליד מכשיר כמו תנור אפייה, לא צמוד לקיר ולא בארון סגור. המיקום ייתן למדחס ולמאוורר מרווח על מנת שיעבדו באופן יעיל.

 

4 – התקנת דוד שמש או קולטים

דוד שמש וקולטים יעילים מאוד לחיסכון בעיקר בחודשי הקיץ כיוון שהם צורכים אנרגיה מהשמש ואין צורך להפעיל את הדוד החשמלי על מנת לחמם את המים. ההשקעה כדאית כיוון שהחיסכון רב.

 

5 – שימוש בנורות חסכניות

חשוב להשתמש בנורות חסכניות כמו לד או פלורסנט כדי לחסוך בחשמל. רוב גופי התאורה כיום מגיעים עם תאורת לד. החיסרון הוא שהם מחזיקים ל-5 שנים ולאחר מכן יש להחליף את כל גוף התאורה. בנוסף חשוב לכבות את החשמל כשאין שימוש בו. אם מדובר במחשבים, מומלץ להשאירם במצב המתנה. כיבוי והדלקה מחודשים שלהם צורכים יותר חשמל.

 

6 – מודעות מביאה ליעילות

מודעות לחיסכון בחשמל יכולה לצמצם את חשבון החשמל באופן משמעותי. חשוב לזכור שישנם מכשירים הצורכים חשמל ללא הפסק כמו, מקרר, מכונת כביסה וכד'. לכן, כשיוצאים מהחדר יש לזכור לכבות את החשמל והמזגן וללמד את הילדים לא להשאיר מכשירים פתוחים כאשר אין בהם שימוש. הימנעו מהדלקת חשמל בשעות האור ותכנתו באמצעות טיימר מכשירים אותם יש לכבות כאשר אתם נרדמים או עוזבים את הבית.

 

מנורה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא