3 סיבות להשגת ביטוח מבנה

השגת ביטוח מבנה היא משהו שכל בעל בית החרד לנכס שלו חייב לעשות. ללא ביטוח מבנה, אתם למעשה חשופים לנזק כלכלי אשר עשוי להיות עצום בהיקפו במקרה של תקלה תשתיתית אשר תדרוש שיפוץ נרחב. בבתים אשר נבנו לפני זמן רב, ולכן לקבלן והחברה המבצעת אין עליהם אחריות, הצורך בביטוח שיגן עליכם הוא גדול אף יותר. במאמר זה נפרט 3 סיבות להשגת ביטוח מבנה.

 

הגנה מפני נזקי הזמן

קיימת שונות גדולה מאוד בישראל מבחינת איכות הביצוע של עבודות בניין. בעוד ברוב מדינות המערב העוסקים בבניין הם פועלים אשר עברו הכשרה מסודרת ומאורגנת, בישראל מדובר במקצוע אשר נלמד דרך הניסיון בלבד, והפיקוח על איכות העבודה הוא למעשה לא קיים. לכן, ישנם מקרים רבים של בלאי מהיר של מבנים ותשתיות, אשר חלקם נבנו ונרכשו ממש לאחרונה. ביטוח מבנה הוא הפתרון הטוב ביותר לכך. גם אם הבית שלכם חדש, ונראה נהדר, אין לכם יכולת לדעת עד כמה הושקע מאמץ ותכנון קפדני בתשתית המרוחקת מהעין בביתכם. כאשר מדובר על תשתית של כלל הבניין, העלות של התיקון עשויה להיות אדירה. מדובר בתקלות אינסטלציה, חשמל, או אפילו בעיות מבניות לחלוטין. נסו לדמיין את העלות של איתור ותיקון נזילה במוביל מים מרכזי בבית, אשר נשחק במשך שנים ארוכות עקב חיבור לא נכון, ותבינו מדוע ביטוח מבנה הוא לא אפשרות שיש לקחת בחשבון, הוא חובה.

 

הגנה מפני אסונות

לעיתים, התקלות המבניות מצטברות במשך שנים, עד שהן פורצות אל פני השטח עם נפילה של גוש טיח עצום מקיר המבנה, או דליפת ביוב עצומה. בפעמים אחרות, הנזק איננו משהו שמצטבר לאורך שנים ארוכות, אלא אסון שמכה מהר וחזק במיוחד. ביטוח מבנה הוא הכלי החשוב ביותר שיש לכם להגן על עצמכם מהוצאה כספית אדירה כתוצאה מאסונות. אם מדובר בשיטפון אשר יכסה את כל החנייה המשותפת או המעלית וידרוש הזמנת שאיבה בהמון כסף, שריפה או פיצוץ בלון גז, הביטוח הוא למעשה הגב שלכם, והדבר שעשוי למנוע תשלום של עשרות ומאות אלפי שקלים על תיקונים ארוכים.

 

אין תחליף לשקט הנפשי שלכם

סיבה נוספת לביטוח, אשר היא לעיתים החשובה ביותר, היא פשוט השקט הנפשי שלכם ושל שאר הדיירים. נסו לדמיין סיטואציה בה יש תקלת תשתית בבניין, ועליכם להתחיל ולגייס את כלל בעלי הבתים, אשר חלקם לא גרים בנכס, ולהגיע להסכמות בנוגע לזמן הטיפול, מי בעל המקצוע שתזמינו ומה המחיר אשר הם מוכנים לשלם. במקרה של תיקון במאות אלפי שקלים, הקושי גדל משמעותית כמובן. ביטוח מונע מכם את ההתעסקות בדברים הללו. חלק גדול מהביטוחים מפעילים בעלי מקצוע מטעמם, כך שבמקרה הצורך כל מה שתצטרכו לעשות זה להרים טלפון, והעזרה כבר בדרך אליכם.

מסנה שבור

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google
באותו נושא