פתרונות הצללה מלייקרה או רשת צל רגילה – האם יש הבדל?

פינות ישיבה בגינה או יציאה לחוף הים מצריכות לעיתים הצללה, במיוחד בקיץ.

ישנם מספר סוגים שונים של הצללות, שניים מהם הם פתרונות הצללה מלייקרה ורשתות צל רגילות.

אך מה ההבדל? באתר www.tranquilo.co.il תוכלו למצוא את פתרונות ההצללה שיתאימו בדיוק בשבילכם.

 

החומר

פתרונות הצללה מלייקרה 

החומר ממנו עשויים פתרונות ההצללה השונים הללו כבר מופיע בשמם – לייקרה. לייקרה הוא חומר גמיש וחזק, ניתן למתיחה בערך פי חמש מגודלו הטבעי, וכשמשחררים את המתיחה הוא חוזר לגודלו הרגיל. בד הלייקרה מתייבש במהירות והוא בד קל יחסית.

 

רשת צל רגילה 

רשת צל רגילה עשויה מפוליאסטר. פוליאסטר הוא בד קשיח יחסית ושאינו מתקמט. גם הוא מתייבש דיי במהירות כמו הלייקרה, והוא קל לניקוי.

 

מחיר

לייקרה 

המחיר הוא לפי יחידה בהתאם לגודל במטרים. רוחב ואורך מוצר ההצללה.

 

רשת הצללה רגילה 

ניתן לעיתים לבחור את המידות לבד ולא בהכרח לבחור מידה קיימת. גם כאן המחיר הוא לפי מטרים.

 

מוצרים נלווים

גם בהצללות לייקרה וגם ברשתות צל רגילות יש מוצרים הנלווים להצללה.

טבעות תלייה (שאקלים) 

אלו טבעות קפיציות (כמו טבעות בטיפוס הרים, רק קטנות וצרות יותר) המתחברות לבד בפינות ולפעמים גם בצלעות של הבד, בהתאם לגודל הבד במרחקים של כחמישים סנטימטרים. מומלץ לחבר טבעות גם באמצע הצלעות כדי להקטין את הסיכוי לקרעים בבד. הטבעות עשויות מתכת, לרוב אל – חלד.

 

חבלים 

את החבלים נקשור לטבעות בקצה אחד ולמבנה או למוטות אליהם תיקשר ההצללה בקצה השני. יש אפשרות להשתמש גם בכבל פלדה ובמקרה כזה יש צורך גם במותחני כבל.

 

מוטות מתכת 

אליהם תיקשר רשת הצל או ההצללה. מדובר במוטות מתקפלים שבראשם טבעת אליה תיקשר ההצללה. נוחים לנשיאה ולקיפול ולכן יהיו נוחים ללקיחה לים או לאחסון בסוף הקיץ.

חלק מהסטים יכללו את ההצללה פלוס הטבעות והחבל, אחרים יכללו רק את בד ההצללה בהתאם לחברה ממנה רוכשים את המוצר. נוסף על כך, לא בכול המוצרים יכללו מוטות (נפוצים בהצללות לים אך ניתן לעיתים למצוא אותם גם בהצללות לגינה).

 

צבעים ורמת הצללה

לייקרה 

 מבחר הצבעים דיי רחב, ולרוב לא ישפיע הצבע על רמת ההצללה (לרוב מעל 90%).

 

רשת צל רגילה 

לרוב מבחר הצבעים קטן יותר (בז', כחול, שחור) ולעיתים יש ירידה ברמת ההצללה ככל שהצבע בהיר יותר (שחור ייתן את ההצללה הגבוהה ביותר, כ – 95% ).

ההצללות משמשות גם לגינה וגם לים, אז לפני הקיץ כדאי שתבחרו מה סוג ההצללה הטוב ביותר בשבילכם בהתאם לשימוש שאתם מייעדים להצללה. בין אם תבחרו בלייקרה או ברשת צל, חשוב לזכור שבמזג אוויר של רוחות חזקות כדאי לקפל את ההצללה כדי שלא תיקרע.

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google
באותו נושא
בית עלמין
איך לחדש מצבה שהתיישנה

מדי שנה אנו עולים לבקר את יקירנו המנוחים בבית העלמין, לפעמים שותלים עציצים או מניחים אבנים על הקבר. המצבה שעומדת שם היא בעצם הזיכרון האחרון

קרא עוד »