זקוקים לסד לרגל? רק לאחר ביקור אצל פיזיותרפיסט ספורט

פציעה אורטופדית ברגליים היא פציעה לא פשוטה אשר עלולה לגרום לכאבים רבים כמו גם שיקום ארוך. על כן, אם אתם זקוקים לסד לרגל כתוצאה מפגיעה אורטופדית ישנה חשיבות עליונה לבדיקה ע"י פיזיותרפיסט ספורט.

 

בדיקת מצב רפואי

 

פציעות אורטופדיות ברגליים – דרכי טיפול

תחום האורטופדיה הוא תחום רחב מאוד אשר כולל מגוון רחב של בעיות בריאותית, אולם אין עוררין על כך כי פגיעה אורטופדית ברגליים היא לא נעימה ואף עלולה לגרום לרוב לנזקים משמעותיים ביותר באורח החיים, זאת מתוך המוגבלות בתנועה ובפעולה הבסיסית של הליכה. לרוב, בעיות אורטופדיה בתחום הרגליים ניתן לפתור במגוון רחב של כלים אולם לרוב בפציעה רצינית נידרש לחבישה של סד. ע"פ דוד זבארו, פיזיותרפיסט מומחה בעל ותק של מעל 30 שנה בתחום "חבישה של סד היא פעולה אפקטיבית ביותר כדי  לקבע מפרקי גפיים וכן להקל על הכאב הכרוך בהליכה ותנועה של הרגליים, ולכן מדובר בפתרון מצוין בעבור אנשים אשר סובלים מבעיות אורטופדיה באזור הזה. על כן, חשוב להיוועץ בהקדם האפשרי עם פיזיותרפיסט ספורט מומחה אשר יידע להתאים את הסד המתאים ביותר, כמו גם על מנת לקבל חוות דעת נוספת אשר היא מומלצת במקרים מסוג זה, וזאת על מנת לקבל אבחון מדויק והתאמה אופטימלית של הסד לרגל". למעשה, מסביר דוד זבארו כי בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה של ממש בתחום הפגיעות האוטרופדיות וטיפול בהן וזאת לאור פיתוחים פורצי דרך אשר מאפשרים לבצע התאמה מושלמת של סד בעבור הרגל, וזאת כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, אשר הן כמובן חזרה לשגרת החיים התקינה וזאת מבלי לחוש מוגבלות בתנועה וזאת בתנאי שאכן הסד מותאם לבעיה הספציפית וכי המטופל מבצע תוכנית שיקום אצל פיזורפיסט ספורט אשר יידע להעניק ליווי צמוד לכל אורך התהליך המורכב והלא פשוט הזה.

 

פגיעה ברגל

 

שיקום לאחר פגיעה אורטופדית

בשונה מפגיעות אחרות, תחום האורטופדיה מאפשר לאלו אשר סובלים מפגיעות אורטופדיות שונות לחזור לחייהם באופן מהיר, זאת בזכות תוכנית שיקומית אשר מועברת ע"י טובי המומחים וזאת כדי לשקם את הרגל הפגועה ולהשיב את חייהם של המטופלים לחייהם הקודמים. בנוסף, חשוב לזכור כי כיום פותחו סדים אורטופדים אשר נעשים בהתאמה אישית, כפי שמציעה חברת Bettermedical אשר מאפשרת לאנשים אשר סובלים מפגיעה אורטופדית ברגליהם לקבל סד אורטופדי המותאם בדיוק בעבורם. מדובר בפיתוח חדשני ויוצא דופן אשר משנה לחלוטין את עולם האורטופדיה, וזאת לאור הטכנולוגיה חסרת התקדים אשר פותחה בתחום מתוך הבנה כי פגיעות אורטופדיות עלולות לגרום לחוסר נוחות כמו גם למבוכה רבה, ועל כן הסדים אשר ניתן לקבע כיום הם קלים נוחים ובעיקר משפרים את יכולת התנועה, כמו גם מאפשרים להתחיל בתוכנית שיקום וזאת בהתאם להמלצת הגורמים המקצועיים.

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא