5  דברים של ידעתם על בניין משותף

ומדים לעבור לבניין מגורים משותף? להלן חמישה דברים שלא ידעתם על בניין משותף.

מגורים בבניין משותף – חמישה דברים שלא ידעתם

  1. ועד בית – ההתנהלות השותפת בבניינים משותפים הינה באחראיות ועד הבית, גוף התנדבותי אשר מייצג את כלל דיירי הבניין בשלל נושאים, החל מנושא תחזוקה ועד לגביית כספים בעבור נותני שירותים. מתוקף תפקידו של ועד הבית, הוא רשאי לרכוש ביטוח בניין משותף אשר מגן עליו מפני תביעות צד ג', וזאת לאור העובדה כי כל פגיעה אשר מתרחשת בשטחי הבניין עשויה להיגרר למאבק משפטי אל מול ועד הבית. לכן, מדובר בחשיבות עליונה במידה והנכם עתידים לשמש כיו"ר ועד הבית לבצע את הרכישה, בכדי לבטח ולשמור על עצמכם – כמו גם על הכיס.
  2. תחזוקה היא חיונית – תחזוקה של בניין משותף חייבת להתבצע באופן שוטף וע"פ כאשר מדובר בתחזוקה אשר לרוב מתבצעת באמצעות התקשרות עם ספקים חיצונים, הן לאור ריבוי הפעולות אותן יש לבצע והן בשל העובדה כי מבניינים בהם מתגוררים עשרות תושבים, יש לבצע תחזוקה ע"פ תוכנית סדורה. לכן, בדקו היטב בעת כניסתם לבניין כי הבניין מקבל שירותי תחזוקה כמו גם ניקיון.
  3. שינויים משמעותיים – בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים מאוד בכל הקשור לנותני השירות בבניין המשותף, וזאת לאור העובדה כי כיום ברוב הבניינים ישנם מתקנים משותפים כדוגמת לובי, חדר כושר, בריכה ועוד. מדובר בעלויות נוספות אותן יש לקחת בחשבון, הן מבחינת תשלום וועד הבית והן מבחינת רכישה של ביטוח אותו יש לרכוש בעבור העובדים ביטוח מקיף, במידה ותתרחש פציעה/פגיעה כתוצאה מרשלנות אשר לכאורה התרחשה בבניין.
  4. תכולה– בבניינים משותפים מאכסנים לרוב החפצים במחסנים משותפים, ולכן חשוב מאוד לבדוק כי תכולת המחסן מאובטחת במלואה, לכל נזק שלא יקרה כתוצאה מנזילה אשר היא נפוצה במזג אוויר סוער, ולכן מומלץ לבצע בדיקה כי כלל התכולה של הבניין נשמרת כהלכה, ועם פוליסה מתאימה.
  5. ניהול בניין שוטף – בניינים משותפים מאופיינים בניהול בניין שוטף אשר כולל צביעה, ניקוז מערכות או שדרוג, ולכן בדקו כי אתם מתקשרים עם חברה אשר מציעה לכם את כלל השירותים הללו תחת קורת גג אחת, כך שתוכלו להיות בטוחים כי הבניין מנוהל באופן שקוף ועם מיומנות.

שטח משותף

ביטוח וועדים – הדרך הטובה ביותר לרכישה של ביטוח בניין משותף

חברת ביטוחים וועדים הינה חברה מובילה בתחומה אשר מספקת לכם שירות חדשני של ביטוח בניין משותף מותאם אישית, כאשר לאורך כל התהליך תוכלו לקבל ליווי מקצועי אשר נועד לשמור על מה שחשוב באמת, החל מביטוח צד ג' ועד לביטוח תכולה. לקבלת פרטים נוספים אודות רכישה של ביטוח בניין משותף, היכנסו לאתר בכתובת https://www.building-ins.co.il, השאירו פרטים מלאים ונציג ישוב אליכם בהקדם.

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא