מה כוללת בדיקת אינסטלציה מקיפה

עוברים לבית חדש או לדירה מיד שנייה? מעוניינים לבדוק את הצנרת הישנה? לבחון אם קיימים ליקויי צנרת במבנה? בדיקת אינסטלציה מקיפה תסייע לכם לגלות נזילות סמויות ולהימנע מהוצאות גבוהות.

המאמר יפרט מה כוללת בדיקה כזו.

 

מה המטרה של בדיקת אינסטלציה ומה היא כוללת?

בין אם רוכשים דירה חדשה ובין אם רוכשים דירה מיד שנייה מומלץ לערוך בדיקת אינסטלציה מקיפה הכוללת גם בדיקת איטום, ניקוז וליקויים נוספים. ישנם ליקויים שאינם נראים לעין הגורמים לנזילות, רטיבות בקירות, קילוף צבע, עובש, ריחות רעים וצנרת סתומה. הבדיקה כוללת את כל האביזרים הסניטריים כגון שירותים וכיורים, בדיקת הצנרת, נקודות החיבור למים, מערכת הביוב, מערכות ניקוז בחדרי הבית ובמרפסת, לחץ מים, חיבורים בצנרת ובמרזבים, צנרת המזגנים, בידוד תרמי וכד'.

 

מניעה ואיתור נזילות

כדי למנוע נזילות במוקדים שונים יש לאטום היטב את הגג, הריצוף והחלונות ולבדוק שהאיטום תקין. במידה ורכשתם דירה מיד שניה ורק לאחר תקופה גיליתם קירות רטובים וסימנים אחרים חשוב לאתר את מקור הנזילה מוקדם ככל האפשר על מנת שהרטיבות לא תתפשט למוקדים אחרים ותיצור עובש שאינו בריא לדיירי הבית. הבדיקה כוללת איתור נזילות במצלמה טרמית שמזהה את מוקדי הנזילות ובאמצעות חיישנים מודד בדייקנות את מצב הלחות. חברה מקצועית לאיתור נזילות עושה אף שימוש בגלאי לחות שיודע למדוד את כמות המים וסדר הגודל של הנזילות. הגלאי יזהה את רמת הרטיבות ביחס לאוויר עד עומק של 4 ס"מ במהירות רבה. כמו כן, בדירה חדשה מהקבלן עלולים להיות ליקויים במבנה ולכן יש צורך לבצע בדק בית הכולל גם הוא איתור נזילות. את הבדיקה יש לעשות סמוך לחתימה על הסכם הרכישה כדי למנוע הוצאות גבוהות או קבלת דירה עם ליקויים.

 

הערכת ליקויים

לאחר איתור הנזילות והליקויים ניתן לקבל מהחברה הבודקת פירוט עלויות של תיקונים וכך הרוכשים יכולים להציג זאת מול המוכר כדי שיתקן את הנזקים או יוריד את מחיר עלות הדירה. ככל שתקדימו לערוך את הבדיקה, כך תדעו אם כדאי לרכוש את הדירה או לשפץ אותה ומי יישא בעלויות. בדירות יד שנייה דיירים שגילו תופעה של נזילות לאחר החתימה על הסכם הרכישה, נשאו בהוצאות שיפוץ גדולות עקב סתימות בביוב, הצפות ונזילות אחרות. המים הכלואים מתחת לריצוף אינם נראים לעין ורק מכשור מיוחד יכול לגלות אותם לפני שיהיה מאוחר מדי.

 

בחירה של חברה מקצועית

את החברה לאיתור נזילות אינסטלציה חשוב לבחור באמצעות המלצות מאנשים שהתנסו בכך או מהאינטרנט. בחרו בחברה אמינה ובעלת ניסיון וותק בתחום ובקשו פירוט מקיף של מה כוללת הבדיקה. חשוב למצוא חברה שמשתמשת במכשירי איתור תקניים הקבילים בחברות הביטוח או בתי המשפט במידה ותצטרכו לתבוע את המוכרים. לסיכום, איתור מקור הנזילות הכרחי למן בריאותכם ולמען הבית שלכם.

 

אינסטלטור

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
באותו נושא